Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek telekomunikacyjny w Argentynie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2017-04-19 15:10:33
rynek telekomunikacyjny w argentynie

Rynek telekomunikacyjny w Argentynie - statystyki, nowe rozporządzenia

Od kilku lat, argentyński rynek telekomunikacyjny zachowuje stabilność w zakresie płatnej telewizji, dostępu szerokopasmowego i telefonii stacjonarnej pod względem dostępności oraz obecności na rynku.

Wejście na rynek telefonii komórkowej czwartej generacji (4G), sprawiło, że sektor ten znalazł się w centrum uwagi. Począwszy od bieżącego roku, operatorzy oferują także usługi LTE, które skutkują poprawą jakości usług i wzrostem mobilnych połączeń szerokopasmowych. Ponadto oczekuje się wejścia na rynek czwartego operatora telefonii komórkowej, Airlink, która objęła spektrum w październiku 2014 roku.

W okresie od maja 2014 do maja 2015 roku, ilość nowych instalacji stacjonarnych linii telefonicznych wzrosła o 0,4 procent, a linii już istniejących o 0,9 procent.

W maju 2015, liczba telefonów komórkowych w użytku zanotowała wzrost o 1,5% w skali roku.

W okresie od marca 2014 do marca 2015, dostęp do Internetu, stacjonarnego oraz mobilnego, wzrósł o 9,5 procent. 59,1% stanowi Internet mobilny.

Wejście na rynek sieci 4G przyczyniło się do ulepszenia dostępu do mobilnego Internetu.

Cablevision to wiodący operator płatnej telewizji z 41% udziałem na rynku.

 

Nowe argentyńskie rozporządzenie ma doprowadzić do prawidłowej konwergencji sieci i usług oraz przyczynić się do głębokiej modernizacji technologii komunikacyjnej, promując przede wszystkim sieci nowej generacji oraz dostęp do Internetu na terenie całego kraju.

Rozporządzenie 1340/2016 opublikowane w oficjalnym biuletynie ustanawia wytyczne dla realizacji podstawowych zadań, które mają za cel poszerzenie oferty usług technologii mobilnych oraz stacjonarnych na konkurencyjnych warunkach, promowanie rozwoju sieci nowej generacji oraz zapewnienie stałego dostępu do Internetu na terenie całego kraju.

Na bazie nowego rozporządzenia oraz w terminie nie dłuższym, niż 6 miesięcy, Enacom (Krajowy Urząd Komunikacji) ma wystartować w krajowym i międzynarodowym, publicznym przetargu na dystrybucję nowych pasm częstotliwości do świadczenia usług komunikacji mobilnej, w celu maksymalizacji i zwiększenia stosowanych dotychczas zasobów radioelektrycznych. W tym kontekście, prezes Krajowego Urzędu Komunikacji (Enacom), Miguel De Godoy potwierdza: „Dekret ten proponuje konkurencyjne warunki i zachęca do inwestycji tak, aby odzyskać stracony dotychczas czas”.

Główne cele nowego rozporządzenia to stworzenie środowiska odpowiedniego do wprowadzenia na rynek nowych operatorów sieci komórkowych, co ma zwiększyć konkurencyjność oferty, a także przydział nowych częstotliwości w celu poprawy jakości komunikacji. Dekret obliguje również firmy telekomunikacyjne do zapewnienia telewizji kablowej na warunkach sprzyjających dotychczasowemu funkcjonowaniu spółdzielni oraz małych i średnich przedsiębiorstw z różnych części kraju. Jednocześnie zezwala firmom telewizji satelitarnej, posiadającym odpowiednie pozwolenia, na dystrybucję Internetu satelitarnego. Zachęca również do inwestycji w nowe technologie oraz, co istotne, chroni użytkowników przed działaniami prowadzącymi do ograniczenia konkurencji opracowując zestaw wytycznych do stworzenia sieci organów ochrony publicznej w charakterze pomocy, obrony oraz bezpieczeństwa konsumenta.

W kontekście wspomnianych ram prawnych, podjęte zostaną procedury mające zapewnić ponowny przydział pasm częstotliwości widma radiowego, z rekompensatą finansową i na warunkach współdzielenia częstotliwości wcześniej przydzielonych innym usługom i dostawcom Usług Technologii Informatycznych i Łączności (TIC) oraz Usług Komunikacji Audiowizualnej, którzy będą ubiegać się o ponowne wykorzystanie częstotliwości do świadczenia usług łączności bezprzewodowej lub stacjonarnej w technologii LTE lub technologiach nowocześniejszych. Aby to zrobić, władze wykonawcze będą musiały określić obowiązki dotyczące zasięgu sieci, a także wyznaczyć konkretne cele działań.

Enacom ma prawo przyznać pasma częstotliwości widma radiowego, biorąc na siebie odpowiedzialność za wdrożenie nowych technologii oraz pokrycie zobowiązań finansowych w wytyczonych terminach. Ponadto, w celu zapewnienia niezbędnych inwestycji dla kraju, nowe przepisy nakreślą ramy i możliwości inwestycyjne, które mają chronić infrastrukturę związaną z sieciami nowej generacji przez najbliższe 15 lat. Trzeba dodać, że firmy telekomunikacyjne mogą świadczyć usługi kablowe począwszy od roku 2018, a ​​dostawcy, którzy do roku 2015 oferowali jednocześnie usługi telewizji satelitarnej oraz Internet, nadal będą mogły funkcjonować na tych samych zasadach.

Jako gwarancja rozwoju inwestycji, wzięto pod uwagę ceny połączeń oferowane przez nowych operatorów, z uwzględnieniem asymetrii istniejących w sektorze. Tak więc, promowane są nie tylko świadczone usługi obejmujące całe terytorium Argentyny przez nowych operatorów, ale również podejmowanie inwestycji niezbędnych do implementacji własnej infrastruktury. W ten sposób, chronione będą także spółdzielnie oraz małe i średnie przedsiębiorstwa z całego kraju, które otrzymają niezbędne wsparcie we wdrażaniu sieci i usług na poziomie lokalnym.

Nowe rozporządzenie ma na względzie dobro użytkowników, wyraźnie określając, że ​​operatorzy, którzy proponują jedną ofertę dla wielu usług, są zobligowani do wyszczególnienia ceny każdej z nich osobno.

Dostawcy usług telekomunikacyjnych podpiszą umowy zawierające ustalenia ze sfery finansowej, technicznej, prawnej oraz warunków pracy. Takie porozumienia nie mogą być tworzone na zasadach dyskryminujących i nie mogą wymagać warunków technicznych uniemożliwiających, opóźniających lub blokujących połączenia międzysystemowe. Ponadto, krajowe przepisy połączeń międzysystemowych upoważniają Enacom do określenia referencyjnych cen, aby zapewnić szybkość, neutralność, niedyskryminację oraz uczciwą konkurencję pomiędzy dostawcami usług mobilnych. Umowy te nie mogą w żaden sposób blokować pozostałym dostawcom dostępności do rynku.

Poprzez nowe ustawodawstwo, Argentyna wychodzi naprzeciw wyzwaniom związanym z organizacją oraz rozwojem usług komunikacyjnych na terenie całego kraju, zważając na fakt, że dostęp do technologii informacyjnych i komunikacyjnych ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia rozwoju i praw wszystkich obywateli.

 

Władze Enacom decydują o wejściu na rynek nowego operatora telefonii komórkowej i żądają od DirecTV włączenia lokalnych kanałów do swojej oferty.

Zorganizowano nowe spotkanie władz Enecom, na którym obecni byli: Miguel de Godoy, prezes Enacom; Dyrektorzy: Silvana Giudici, Heber Martinez, Alejandro Pereyra, Miguel Angel Giubergia, Claudio Ambrosini, Guillermo Raul Jenefes, a także dyrektor zarządzający oraz do spraw technicznych: Agustín Garzón i Mario Frigerio.

Decyzja o dopuszczeniu do rynku nowego operatora telefonii komórkowej to kamień milowy dla argentyńskiej komunikacji. Decyzję podjęto zgodnie z najnowszymi przepisami ustanowionymi przez prezydenta Mauricio Macri. Mowa o uchwałach: 1340/2016 oraz 171/2017 Ministerstwa Komunikacji, dzięki którym stara się promować konkurencję tak, aby użytkownicy mieli dostęp do szerszego wyboru i najlepszej usługi.

Projekt przedstawiony przez Nextel S.A. został zatwierdzony przez radę Enacom. Firma SCMA (Servicios de Comunicaciones Móviles Avanzadas) została oficjalnym dostawcą, który od tej pory może świadczyć usługi 4G w pasmach częstotliwości 900 MHz i 2,6 GHz.

W obronie wolności słowa i różnorodności głosów, zażądano od firmy DirecTV, włączenia do swojej oferty wszystkich bezpłatnych kanałów telewizyjnych kraju.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert