Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Wizyta Angeli Merkel w Argentynie i spotkanie z niemieckimi przedsiębiorcami

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2017-06-09 17:01:53
wizyta angeli merkel w argentynie

W dniu 8 czerwca 2017r. kanclerz Niemiec Angela Merkel przybyła z jednodniową wizytą do Buenos Aires.

Przed oficjalnym spotkaniem z prezydentem Argentyny Mauricio Macrim, udała się na spotkanie z niemieckimi przedsiębiorcami oraz przedstwicielami niemieckich organizacji działających na terenie kraju, aby wysłuchać ich refleksji na temat możliwości inwestycyjnych w Argentynie oraz szans na ich rozwój.

Przedsiębiorcy podkreślili takie kwestie, jak konieczność zapewnienia długoterminowego planowania i ustalenia jasnych przepisów dotyczących inwestycji, potrzeba większej przejrzystości informacji i niższych kosztów finansowania. Zwrócili również uwagę na występujące braki w Argentynie w zakresie infrastruktury i logistyki, konieczność rozwoju portów, sieci dróg lądowych oraz szlaków rzecznych.

Podczas oficjalnego spotkania Angeli Merkel z prezydentem Mauricio Macrim, politycy poruszyli temat szczytu G20, który 7 i 8 lipca 2017r. odbędzie się w Hamburgu, a następnie w 2018 roku w Buenos Aires. Rozmawiali również na temat Mercosur i Unii Europejskiej, a także warunków dołączenia przez Argentynę do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.