Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAktywność gospodarcza Argentyny wzrosła w kwietniu br. o 0,8%

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2017-06-07 19:26:16
rozwój gospodarczy argentyny

Oficjalne szacunki rządu Argentyny, opublikowane na stronie Narodowego Instytutu ds. Statystyki i Spisu (INDEC) wskazują, że aktywność gospodarcza w kwietniu bieżącego roku wzrosła w kraju o około 0,8% w ujęciu rocznym.

Jest to wyższy wynik niż zanotowano w marcu br., spowodowany wzrostem w sektorze budowlanym i rolnym oraz obniżeniem spadku produkcji.

W kwietniu 2017r. zarejestrowano o 31% więcej motocykli i samochodów w stosunku do poprzedniego miesiąca i o 3% więcej w skali roku, co daje najwyższy wynik od 2013r. Ministerstwo Przemysłu Rolnego potwierdziło natomiast, że jeśli zbiory soi utrzymają się na poziomie 71%, w sumie wyniosą 58 mln ton, niezależnie od opadów.

Gospodarka Argentyny powoli wychodzi z recesji. Chociaż w sumie rok 2016 zakończył się spadkiem PKB o 2,3%, w drugiej połowie roku nastąpił wzrost o 0,1% i odpowiednio o 0,5% w trzecim i czwartym kwartale. Wspomniana tendencja wzrostowa utrzymała się w pierwszych miesiącach 2017r. Chociaż wciąż w skali roku wskaźnik aktywności gospodarczej utrzymuje się na minusowym poziomie, z miesiąca na miesiąc dane wskazują na sukcesywny wzrost. Budownictwo to branża, która wciąż jest najbardziej pogrązona w recesji. W pewnym stopniu jest to spowodowane ograniczeniem robót publicznych począwszy od końca 2015r.