Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW rankingu dotyczącym perspektyw rozwoju sektora energii odnawialnej, wśród 40 krajów, Argentyna uplasowała się na 12. pozycji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2017-06-02 14:04:35
eneria odnawialna

Perspektywy rozwoju krajowego sektora energii odnawialnej dały Argentynie 12 miejsce w rankingu przeprowadzonym przez firmę doradczą Ernst & Young (E & Y), która ocenia wydajność 40 krajów.

We wspomnianej klasyfikacji znanej jako ,,Renewable Energy Country Attractiveness Index’’ Argentyna awansowała w porównaniu do lat ubiegłych, chociaż w regionie nadal prowadzi Chile (6. na liście) oraz Meksyk (na 9. miejscu).

Z kolei pierwsze trzy pozycje w badaniu E&Y zajmują odpowiednio: Chiny, Indie i Stany Zjednoczone, chociaż w ostatnim przypadku należy zauważyć, że „znaczące zmiany” w polityce prezydenta USA Donalda Trumpa doprowadziły do zaniechania Planu Czystej Energii wprowadzonego w życie podczas kadencji Obamy. Fakt ten sprawia, ze szeroka grupa inwestorów poczuła się zagrożona w związku z potencjalnym zmniejszeniem ulg podatkowych dla inwestycji i produkcji.
Martwiące dla USA są również utrzymujące się na niskim poziomie ceny gazu oraz stagnacja zdolności przesyłowej.
Wśród pierwszych dziesięciu krajów indeksu opracowanego przez E&Y znalazły się także: Niemcy (4. miejsce); Australia (5. miejsce, po roku rekordowych inwestycji); Japonia (7. miejsce); Francja (8. miejsce); i Wielka Brytania (10. miejsce). Z kolei Brazylia uplasowała się na 15. pozycji, wykazując tym samym tendencję spadkową. Według badania, odwołane przetargi w grudniu ubiegłego roku są przykładem na to, jak brak stabilności politycznej oraz recesja wpłynęły na gwałtowny spadek zapotrzebowania na energię w kraju.