Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOsiem nowych projektów w sektorze energii odnawialnej o wartości 500 mln USD, przyniesie 312 MW dodatkowej mocy.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2017-06-02 13:56:16
energia odnawialna

Projekty dotyczące energii odnawialnej w Argentynie

Ministerstwo Energetyki i Górnictwa poinformowało, że podpisano osiem nowych kontraktów w kontekście programu ,,RenovAr’’, który w zeszłym roku wygrał przetarg na inwestycje szacowane na 500 mln USD. Projekty te mają przynieść 312 MW zasilających argentyński sektor energetyczny.

Najistotniejsze inwestycje to budowa siedmiu farm słonecznych oraz jednej farmy wiatrowej, których wartość stanowi około 24% całości przyznanej sumy.
Umowy zostały podpisane pomiędzy wykonawcami oraz spółką Cammesa zarządzająca hurtowym rynkiem energii elektrycznej i obejmują projekt sfinansowania inwestycji przez Bank Inwestycji i Handlu Zagranicznego (BICE).
Kluczowa jest także budowa farmy wiatrowej ,,Pomona I’’ w miejscowości Choele Choel w prowincji Rio Negro, w którą firma Genneia zainwestuje 200 mln USD.

Z kolei największa farma słoneczna rozbudowana do mocy 80 MW ma być usytuowana w prowincji San Juan. Budowę rozpoczną w sierpniu bieżącego roku następujące firmy: Jinko, Tierras de los Andes oraz Lader Energy. Koszt inwestycji wynosi 120 mln USD.

Kolejnym projektem inwestycyjnym, także w prowincji San Juan (konkretnie w miejscowości Media Agua), ma być budowa farmy słonecznej ,,Sarmiento’’ (35 MW), a trzy farmy słoneczne, znane pod wspólną nazwą ,,Ullum’’, również w Media Agua, rozbudują się do mocy 63,5MW dzięki wspólnym inwestycjom o wartości 140 mln USD.

Na temat wspomnianych projektów wypowiada się dyrektor firmy Energia Provincial SE z prowincji San Juan, Carlos Larisson: ,,Podpisane umowy to pierwszy krok do inwestycji, które według planów, w szczytowym momencie mają dać pracę 1000 pracownikom oraz trwać 14 miesięcy. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w sierpniu 2018 roku.’’

Larisson szacuje, że do końca przyszłego roku, prowincja San Juan będzie w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne w szczytowym momencie wymagającym mocy 480 MW.

Dodatkowo, podpisano umowy na budowę dwóch farm słonecznych w prowincji Catamarca - jedna ma znajdować się w miejscowości Saujil (22,5 MW), a druga w Fiambalá (11 MW).

Warto dodać, ze Ministerstwo Energii i Górnictwa planuje uruchomienie w drugiej połowie roku, najprawdopodobniej w sierpniu, drugiej rundy programu ,,RenovAr’’, co zgodnie z oczekiwaniami ma przełożyć się na inwestycje dające dodatkową moc wytwórczą pomiędzy 1,500, a 2,000 MW.

Rozpoczęto już realizację wielu wspomnianych projektów.