Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuArgentyna i Chiny podpiszą umowę na budowę dwóch elektrowni jądrowych o wartości 12,5mld USD.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2017-05-10 14:50:59
elektrownie jdrowe w argentynie

Argentyńska spółka Núcleoeléctrica Argentina (NASA) oraz chińskie przedsiębiorstwo China National Nuclear Corp (CNNC) podpiszą w dniu 17 maja 2017r. umowę handlową dotyczącą budowy dwóch elektrowni jądrowych.

Spotkanie odbędzie się w ramach najbliższej podróży prezydenta Argentyny Mauricio Macriego do Chin oraz innych krajów azjatyckich.

Elektrownia Atucha III, czwarta elektrownia jądrowa w Argentynie, powstanie w miasteczku Lima w prowincji Buenos Aires, w pobliżu Atucha Complex, czyli elektrowni atomowych Nestor Kirchner i Juan Domingo Peron. Elektrownia będzie działać w oparciu o kanadyjską technologię CANDU i ma mieć moc rzędu 745 MW. Budowa rozpocznie się na przełomie 2017 i 2018 roku.

Piąta elektrownia jądrowa w Argentynie, o mocy 1150 MW, będzie stosować do produkcji elektryczności wzbogacony uran. Nie ma jeszcze informacji na temat jej lokalizacji.

Szacunkowy koszt obu zakładów wynosi 14 mld. dolarów (6 mld. na Atucha III oraz 8 mld na piatą elektrownię), z czego 12,5 mld zostanie sfinansowane przez Chiny.