Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTecnópolis towarem eksportowym, czyli Argentyna gospodarzem międzynarodowej wystawy Expo 2023?

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2017-05-08 14:37:54
expo 2023

Argentyna jest jednym z kandydatów do organizacji międzynarodowej wystawy Expo 2023

Dziewięcioosobowa delegacja z ramienia Międzynarodowego Biura Wystaw Światowych (fr. Bureau International des Expositions, w skrócie BIE), organizacji odpowiedzialnej za monitorowanie międzynarodowych wystaw światowych, przybyła w kwietniu br. do Buenos Aires w ramach misji mającej przeanalizować szanse Argentyny, jako potencjalnego gospodarza Expo 2023, która miałaby odbyć się w Tecnópolis.

Na czele misji stoi Sekretarz Generalny oraz prezes BIE - Vicente Loscertalles i Steen Christensen. Po serii wstępnych spotkań i prezentacji poruszających kwestie organizacji, promocji, kalendarza wydarzeń kulturalnych towarzyszących ekspozycji, spektakli, pawilonów tematycznych itd., ministrowie: ds. Mediów Hernán Lombardi, modernizacji Andrés Ibarra, nauki, technologii oraz innowacji Lino Barañao, kultury Pablo Avelluto, a także sekretarz restrukturyzacji i modernizacji, Lucio Castro, wspólnie zaprezentowali koncepcję programową udziału Argentyny w wystawie oraz w jaki sposób każdy z nich zajmie się organizacją wydarzenia w swoim sektorze.

„Stać się gospodarzem Expo 2023 daje Argentynie niezwykły prestiż oraz możliwość ukazania profesjonalizmu i talentu naszych ludzi. Będzie to doskonała okazja do dzielenia się wiedzą z krajami uczestniczącymi” mówi Lombardi. Nadzieje są ogromne – szacunki mówią, że jeżeli wystawa rzeczywiście odbędzie się w Argentynie, w 90 dni odwiedzi ją dziewięć milionów ludzi.

 

Prezydent Argentyny, Mauricio Macri, w grudniu 2016 zaproponował Tecnópolis, jako możliwą siedzibę Expo 2023. Teren oryginalnie obejmuje 25 hektarów, które mają być poszerzone o 173 dodatkowe hektary ``zielonej strefy`` ciągnącej się aż do Buenos Aires.

Wystawa miałaby odbyć się pod hasłem „Nauka, Innowacja, Sztuka i Kreatywność dla ludzkiego rozwoju. Branża twórcza w konwergencji cyfrowej”. Ideą jest przekształcić teren Tecnópolis oraz jego okolicę w prawdziwe miasto nauki, technologii oraz sztuki na podobieństwo paryskiego Parc de la Villette. W przypadku wygranej, zostanie ogłoszony konkurs architektoniczny na najlepszy projekt wystawy. Warto dodać, że oprócz Argentyny, swoją kandydaturę zaprezentowała również Polska, Brazylia i Stany Zjednoczone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert