Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie prezydenta Argentyny z Donaldem Trumpem i poszukiwanie inwestorów w USA w przemyśle naftowym

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2017-04-20 18:47:20
spotkanie prezydenta argentyny z donaldem trumpem i poszukiwanie inwestorów w usa w przemyśle naftowym

27 kwietnia 2017r. prezydent Argentyny Mauricio Macri spotka się z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie.

 

Podczas wspólnego lunchu prezydenci omówią zagadnienia związane z polityką dwustronną między Argentyną i Stanami Zjednoczonymi, sytuacją w Wenezueli, wpływem Chin na gospodarkę regionu a także przeanalizują umowy dotyczące bezpieczeństwa i wywiadu. Prezydent Argentyny ma również zaplanowaną wizytę na Kapitolu oraz w Amerykańskiej Izbie Handlowej.

Dzień wcześniej, 26 kwietnia prezydent Mauricio Macri spotka się z inwestorami w Houston, jednym z największych na świecie ośrodków przemysłu petrochemicznego, w celu poszukiwania nowych inwestycji w Vaca Muerta.

Macri ma dwa argumenty, aby przekonać potencjalnych inwestorów. Po pierwsze, nastąpiła zmiana modelu gospodarczego w Argentynie (dostęp do importu, do dolara, repatriacja zysków). Po drugie, prezydent podpisał z podmiotami zaangażowanymi w wydobycie ropy w Argentynie porozumienie dotyczące zwiększenia produktywności Vaca Muerta. Umowa ta zawiera też aneks do układu zbiorowego pracy, który zdaniem firm naftowych przyczyni się do znacznego obniżenia kosztów pracy.

 

Źródło: www.infobae.com, www.econojournal.com