Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEuropejski Bank Inwestycyjny i Amerykański Eximbank powracają do Argentyny

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2016-09-23 14:57:03
banki w argentynie

Amerykański Bank Exportu i Importu (Eximbank ) i Europejski Bank Inwestycyjny finansować będą duże firmy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Prezes Amerykańskiego Banku Exportu i Importu (Eximbanku), Fred Hochberg zapowiedział , że od 21 bm., po 15 latach nieobecności, firma rozpocznie działalność w Argentynie.

Według Ministerstwa Finansów, "decyzja obejmująca zarówno sektor prywatny jak i państwowy, wynika z oceny rządu amerykańskiego, która wskazuje na poprawę warunków finansowych i gospodarczych w Argentynie i w związku z tym lepszych perspektyw na spłatę długów".

W ramach zmian, bank będzie oferować finansowanie do siedmiu lat i oceni również możliwość udzielania bardziej złożonego finansowania i dłuższych terminów.

Argentyna była swego czasu jednym z największych i najbardziej zróżnicowanych rynków Eximbanku. "Dzisiaj bank jest przekonany, że w przyszłości ponownie zajmie to miejsce. Exim widzi możliwości w wielu sektorach gospodarki Argentyńskiej, takich jak lotnictwo komercyjne i biznesowe, śmigłowce, sprzęt rolniczy, energetyka, medycyna i satelity" poinformowano w oświadczeniu.

Ponadto Román Escolano, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) poinformował, że "bank podjął decyzję, aby ponownie sprzyjać inwestycjom w Argentynie, głównie poprzez kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ to one tworzą miejsca pracy". Firma zakończyła działalność w kraju w 2002 roku. Finansowanie będzie miało miejsce za pośrednictwem Banku Inwestycji i Handlu Zagranicznego (BICE).