Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowa ustawa dotycząca energii odnawialnej w Argentynie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Włodarczyk | 2015-11-09 17:21:50
energia odnawialna w argentynie

21 października 2015 r. w Argentynie weszła w życie ustawa, która ma przyczynić się do rozwoju energetyki odnawialnej w kraju. Ustawa przewiduje, że do 2017 roku 8%, a do 2025 roku 20% krajowej energii elektrycznej dostarczane będzie ze źródeł odnawialnych.

Ważne punkty, które zawiera ustawa, to m.in. utworzenie funduszu powierniczego (FODER) wspierającego finansowanie projektów inwestycyjnych.

50 % wygenerowanych oszczędności dzięki użyciu energii ze źródeł odnawialnych ma być przeznaczone na zakup importowanych paliw płynnych.

Nowa ustawa nakłada obowiązek na dużych odbiorców energii elektrycznej stosowania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł pod groźbą kar administracyjnych.

Z drugiej strony wdrażanie energii odnawialnych wiąże się z przyznawaniem ulg podatkowych i przewiduje zwolnienia, w imporcie od dóbr inwestycyjnych i sprzętu, z należności celnych do 2017 roku.