Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCzego wymaga fiskus

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-13 11:48:42
argentyna, podatki, prawo, dywidenda

W Argentynie przedsiębiorstwa mogą korzystać z ulg, jeśli zatrudniają osoby starsze, czyli powyżej 45. roku życia lub młode - do 25 lat, a także te, które otrzymują zasiłki.

 

 

Osoby fizyczne, które mają rezydencję w Argentynie płacą podatki od swoich dochodów uzyskanych na całym świecie w wysokości od 9 do 35 proc.
Natomiast osoby fizyczne niemające rezydencji w Argentynie płacą podatki tylko od przychodów, które mają swoje źrodło w tym kraju.
Wszystkie firmy zatrudniające pracowników muszą opłacać ubezpieczenie od ryzyk związanych z zatrudnieniem. Dodatkowo opłacają część przypadającą na pracodawcę z tytułu ubezpieczeń społecznych – wynosi ona 23 proc. lub 27 proc w zależności od rodzaju zatrudnienia.

 

Podatek od dóbr osobistych (hiszp. Impuesto a los Bienes Personales), znany jako podatek od wzbogacenia:

  • 300–750 tys. pesos - 0,5 proc. od wartości
  • 750 tys.–2 mln pesos - do 0,75 proc. 
  • 2–5 mln pesos - 1 proc.
  • powyżej 5 mln pesos - 1,25 proc.

 

Akcje argentyńskich spółek nienotowanych na giełdzie podlegają opodatkowaniu w wysokości 15 proc. w przypadku zakupu i sprzedaży, natomiast dywidendy od nich są opodatkowane 10-proc. stawką.